O nás

SANBORN patří mezi přední výrobce dílů pro zařízení v energetice, těžbě ropy a zemního plynu a dopravě – dodáváme komponenty světovým výrobcům generátorů, turbín, energetickým společnostem, teplárnám, výrobcům dieselových motorů a společnostem zabývající se těžbou ropy. Disponujeme inovativními strojírenskými technologiemi, moderním výrobním parkem, měřicími přístroji a zkušebním zařízením pro testování kvality. 

Společnost SANBORN se snaží vyhovět všem požadavkům svých zákazníků. Za svůj hlavní kredit považuje kvalitní strojírenskou výrobu, schopnost komunikace a dokonalou technickou dokumentaci u svých výrobků. V současné době dochází k rozvoji firmy v současném výrobním areálu, kdy pravidelnými investicemi dochází k rozšiřování výrobních a technologických možností, modernizaci aktuálního strojního vybavení a výrobních prostor. Všechny tyto kroky jsou vedeny snahou nabízet zákazníkům výrobky, doprovázené příslušnou dokumentací dle jejich požadavků na kvalitu a termíny.


Kvalita

Naše zkušenosti a důraz kladený na kvalitu zajištují spokojenost našich zákazníků.
Jsme držitelem certifikátu ISO 9001:2015 a ISO 14001:2015, PED 2014/68/EU AD-2000/W0. Kromě certifikátu na ISM společnost samozřejmě vlastní i certifikáty a oprávnění související s výrobním programem.Historie firmy

Naše původní historie sahá až do 20. let minulého století. V roce 1948 byla firma znárodněna. Od 70. let se začíná psát naše novodobá historie, kdy je vybudován strojírenský závod jako součást opravárenské základny pro československou energetiku. Z důvodu nedostatku prostoru a výrobních kapacit celý závod přestěhován do nových prostor, kde společnost funguje dodnes.

Další přelom nastává v roce 1992, kdy se státní podnik stává akciovou společností s většinovým podílem zahraniční firmy Sanborn International BV. Od té doby byla zmodernizována většina provozů. Investiční politika firmy zaručuje zlepšování technologií a kvality výroby, ale také zvětšování výrobních a skladovacích prostor ve společnosti.

V roce 2017 došlo k prodeji podniku a většinovým vlastníkem se stala investiční společnost GENESIS Capital.

V roce 2023 došlo k prodeji podniku a současným vlastníkem se stává investiční společnost ORIENS.


history
IMG30281
histroy-2
pn16108597


Na vaše zakázky jsme pečlivě připraveni

  • Jsme specialisté na složité díly
  • Máme kvalitní
    strojní vybavení
  • Udržujeme technologický rozvoj
  • Disponujeme pojistnými zásobami materiálů
  • Máme odborné know-how
  • Komplexní zajištění kvality
  • Organizované pracovní prostředí
  • Krátké dodací termíny