O nás

Patříme mezi přední výrobce dílů pro zařízení v energetice, petrochemii a dopravě – dodáváme komponenty světovým výrobcům generátorů, turbín, energetickým společnostem, teplárnám nebo výrobcům dieselových motorů. Disponujeme inovativními strojírenskými technologiemi, moderním výrobním parkem, měřicími přístroji a zkušebním zařízením pro testování kvality.

sanborn historie
Osmdesátá léta
Šedesátá léta

Historie

Naše původní historie sahá až do 20. let minulého století. V roce 1948 byla firma znárodněna. Od 70. let se začíná psát naše novodobá historie, kdy je vybudován strojírenský závod jako součást opravárenské základny pro československou energetiku.

V 80. letech byl z důvodu nedostatku prostoru a výrobních kapacit celý závod přestěhován do nových prostor, kde společnost funguje dodnes. Další přelom nastává v roce 1992, kdy se státní podnik stává akciovou společností s většinovým podílem zahraniční firmy Sanborn International BV. Od té doby byla zmodernizována většina provozů. Investiční politika firmy zaručuje zlepšování technologií a kvality výroby, ale také zvětšování výrobních a skladovacích prostor ve společnosti.

Den otevřených dveří
Den otevřených dveří
Sanborn na veletrhu Achema
Sanborn na veletrhu Achema
Dnes firma disponuje nejmodernější strojní výbavou, zkušebními a měřicími přístroji pro testování kvality. Budova expedice byla postavena v roce 2003 a stavba nové haly dokončená ve druhé polovině roku 2004.  V roce 2012/2013 bylo vybudováno vzdělávací centrum a v roce 2014/2015 byla nová hala rozšířena pro umístění robotické výrobní linky.

Naši partneři

Společnost SANBORN se snaží vyhovět všem požadavkům svých zákazníků. Za svůj hlavní kredit považuje kvalitní strojírenskou výrobu, schopnost komunikace a dokonalou technickou dokumentaci u svých výrobků. Mezi nejvýznamnější zákazníky společnosti patří firmy:

RWE Transgas Net, s.r.o.
ČKD Blansko Engineering, a.s.
EKOL, spol s r.o.
GE Energy
GE Oil & Gas
GE Transportation
Regal Beloit Corp.
TEREX CRANES

GEXPRO
Siemens
Dresser-Rand
MAN D&T
ATLAS COPCO
WEATHERFORD International
SPX
ABB